nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

maj 2021 r.

Polinowska wiosna 2021

Jacek KobylińskiTegoroczna wiosna ma swoją specyfikę. Chłodno, mokro, wietrznie zarówno w kwietniu i maju. Ale za to roślinność bujna i kwiaty trzymają się długo. Gdy ciepło i sucho mirabelki i czeremcha kwitną 2-3 dni, w tym roku prawie dwa tygodnie. Maj się kończy i o dziwo nie ma komarów i meszek mimo dostatku wilgoci. To, że robactwo wymarza, gdy zima jak w tym roku sroga to mit. Przeczy temu Syberia, gdzie zimy nie odpuszczają nigdy, a robactwa całe roje.

Wiosną na Polinowie jest doprawdy pięknie. Wszechobecna soczysta zieleń cieszy oczy. Jedne kwiaty są zastępowane przez następne. Z uwagi na obfitość wody (stawy i rzeczka) gniazduje tu mnóstwo ptaków, które urządzają prawdziwe koncerty, konkurując z chórami żab. Warto też wspomnieć o wiosennych zapachach, szczególnie czeremchy, bzów, i koszonych łąk. Ta kompozycja widoków, dźwięków i zapachów sprawia, że chciałoby się, aby ta pora trwała jak najdłużej.

Poniżej parę fotek polinowskiej wiosny.

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy