nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

Wspomóż misje w Afryce!

Chcesz pomóc? Zapraszamy Cię do wspierania misji świętych na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce - zarówno modlitwą, jak i w sposób bardziej materialny. Wpłacając na poniższe konto bankowe choćby symboliczną ofiarę, pomożesz w krzewieniu religii miłości pośród sekt, ciemnoty oraz czarów, a także wesprzesz budowę nowego kościoła, wznoszonego przez naszego misjonarza w mieście Koudougou w Burkina Faso:

Misjonarze Klaretyni
80 1140 2004 0000 3402 3981 0469
w tytule przelewu wpisując "ofiara na misje w Afryce".

Za wszystkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"! Jeśli dodatkowo dołączysz swój adres e-mail, w podzięce prześlemy Ci symboliczny prezent z dedykacją od naszych misjonarzy. Ponadto zostaniesz wpisany na oficjalną "Listę Dobroczyńców Misji Afrykańskich", którą oprócz przedstawienia naszym afrykańskim księżom, publikujemy poniżej:

Dotychczasowi ofiarodawcy:

 1. Adam H., Łosice (1x)
 2. Jarosław A., Bydgoszcz (1x)
 3. Krzysztof T., Rzeszów (5x)
 4. Krzysztof S., Tarnowskie Góry (5x)
 5. Ewa C., Osieki (gmina Borzytuchom) (2x)
 6. Grzegorz P., Siedlce (4x)
 7. Janusz Sz., Kobyłka (2x)
 8. Katarzyna L., Osieki (gmina Borzytuchom) (2x)
 9. Małgorzata Ż., Warszawa (1x)
 10. Anna K., Młodzieszyn (2x)
 11. Kinga J., Kojszówka (1x)
 12. Kazimierz i Grażyna Sz., Katowice (1x)
 13. Marek Tadeusz D., Łosice (1x)
 14. Agnieszka M., Olkusz (2x)
 15. Piotr Sebastian K., Łódź (1x)
 16. Monika K-F., Zamość (1x)
 17. Regina M., Tychy (1x)
 18. Marian Bogusław N., Tarnobrzeg (1x)
 19. Jadwiga P., Cieniawa (1x)

Lista dotyczy osób spoza rodziny, które dokonały przelewu na konto (kolejność zależna jest od całkowitej wysokości ofiary, zaś kolorem czerwonym wyróżnione zostały ostatnie wpłaty). Podana w nawiasie liczba wpłat jest jednocześnie potwierdzeniem otrzymania przelewu. Jeśli chcesz upublicznić swoje nazwisko, wystarczy do nas napisać!

Misje w Afryce można także wspomóc ofiarami przy okazji mszy, odprawianych w Polsce głównie w sezonie letnim, kiedy to nasi misjonarze przyjeżdżają podreperować swe nadwątlone siły i zdrowie (w tamtych warunkach człowiek "zużywa" się ponoć 2 razy szybciej). O nabożeństwach z udziałem naszych misjonarzy zawsze z wyprzedzeniem informujemy jednak na stronie głównej naszego serwisu. Często przy tej okazji przed kościołem można nabyć oryginalne pamiątki prosto z gorącego, afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej - hebanowe rzeźby, oryginalne batiki, figurki z egzotycznego drewna czy krzyżyki z kości to tylko niektóre, niepowtarzalne rękodzieła, które niebawem będzie można również nabyć na naszych aukcjach za pośrednictwem serwisu Allegro. Oczywiście każdy grosz ze sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie misji - w Polsce nota bene rękodzieła są tylko spieniężane, po czym w tej nieco bardziej brzęczącej formie wracają na gorący kontynent - wszak w przyrodzie nic nie ginie, a przynajmniej nie powinno! My staramy się być zatem tylko katalizatorem tej owocnej dla obu stron wymiany;)

A jak w skrócie przedstawia się sytuacja finansowa misji? Szczerze mówiąc nie wygląda najlepiej, zresztą nigdy było inaczej, a misyjny budżet to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb i z ledwością wystarczają na jako takie utrzymanie misji. Jednak dzięki ludzkiej ofiarności udało się wybudować już dwa piękne kościoły (w jednym z nich dzięki ofiarności łosickich parafian bije piękny, polski dzwon) oraz kilka innych budynków, m.in. salki katechetyczne. Jak widzicie, powstają wielkie dzieła, które bez Waszego wsparcia na zawsze pozostałyby tylko w sferze planów!

W imieniu naszych misjonarzy zatem, a zwłaszcza stryja o. Andrzeja, składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za okazaną pomoc, która w tamtym krańcu świata jest szczególnie potrzebna!

Żywimy zatem nadzieję, że już niebawem będziemy mogli się z Wami spotkać i podziękować za wszystko na żywo!

Ojcowie serwisu Polinów
Misje w Afryce i chór Claret Gospel
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy