nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

Foldery i wizytówki Polinowa

Maciej KobylińskiBartosz KobylińskiNa tej stronie prezentujemy bardziej "namacalne" materiały o Polinowie, jakie oprócz serwisu www projektowaliśmy. Materiały były wydawane przez Jana Kobylińskiego z okazji imprez konnych i rodzinnych organizowanych prze niego na Polinowie. Każdy gość dostawał np. folder "na pamiątkę".

Folder ogólny (2004 r.)

W folderze zamieściliśmy historię Polinowa w pigułce i kilka słów o dziejach rodziny Kobylińskich. Wspomnieliśmy też o reaktywacji dworskich stajni. Do tego plan Łosic z zaznaczonym położeniem Polinowa i krótka reklama naszej strony. Większość folderu stanowiły zdjęcia - stwierdziliśmy bowiem, że ludzie zdecydowanie wolą oglądać niż czytać i duża ilość tekstu mogłaby ich wystraszyć (nienasyconych odsyłamy do naszego serwisu). Stąd taka formuła.

okładka część wewnętrzna

Folder jubileuszowy (2006 r.)

Folder wydany specjalnie z okazji jubileuszu "100 lat Kobylińskich na Polinowie" i "500-lecia Polinowa". Był dużo obszerniejszy od poprzedniego: oprócz sporej liczby zdjęć zawierał dość obszerny opis historii Polinowa oraz podstawowe informacje o historii rodziny. Folder był rozdawany wszystkim gościom podczas obchodów wspomnianych jubileuszy.

okładka część wewnętrzna

Książki

Dzieje Polinowa w XVI - XVIII wieku (2006 r.)

Pozycja napisana przez Anetę Średzińską - autorkę m.in. pierwszej pracy magisterskiej o Łosicach, a więc osobę jak najbardziej kompetentną do napisania również o historii majątku Polinów. W tekście liczne odwołania do unikalnych materiałów źródłowych. Publikacja podobnie jak jubileuszowy folder wydana z okazji 600-lecie Polinowa i na tej imprezie rozdawana. Z ciekawostek zawiera m.in. zdjęcie "aktu zakupu Polinowa" przez Michała Kobylińskiego, opatrzonego pieczęciami cesarstwa rosyjskiego (dwugłowym orłem).

okładka

Wizytówka (2004 r.)

Wizytówka zawierała krótką odpowiedź na pytanie: co to jest Polinów, adres serwisu WWW i 3 symbole, które uznaliśmy za najważniejsze i najbardziej reprezentatywne, czyli: kamienicę - starą oranżerię - która jest ostatnim zachowanym z majątku budynkiem, godło "Stadniny Koni Polinów", no i oczywiście herb rodziny Kobylińskich Prus II.

wizytówka

Jeśli ktoś chciałby sam wydrukować zestaw wizytówek - poniżej zamieszczamy gotowy szablon (8 sztuk na jednej stronie):

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy