strona główna "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) - dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława

22, 24 października 2019 r.

Chyba już ostatni w tym roku goście na Polinowie

Jacek KobylińskiSezon wycieczek dobiega końca. Jednak w końcówce października mieliśmy piękne "babie lato" i przyjęliśmy kolejnych, pewnie już ostatnich gości grupowych.

22 października odwiedzili nas uczniowie drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach z opiekunami. Były to warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym ze szlachtą polską. Uczniowie obejrzeli krótki film o historii Polinowa i jego mieszkańcach oraz o misjach prowadzonych przez misjonarzy wywodzących się z Polinowa, a pracujących w Afryce. Potem mogli dotknąć eksponatów w rodzinnym muzeum misyjnym oraz sprzętów służących w minionych latach mieszkańcom Polinowa. Chyba największe wrażenie zrobiła Krypta i opowieści o polinowskich duchach grasujących w zakamarkach wiekowej oranżerii. Po krótkiej wycieczce na kopiec było jeszcze ognisko nad stawem i pieczenie kiełbasek. Wszystko to w scenerii pięknej, złotej jesieni.

Dwa dni później, 24 października, gościliśmy grupę dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach wraz z opiekunami. Z wielkim zainteresowaniem obejrzano filmy i eksponaty Polinowskiej Izby, a szczególnym wzięciem cieszyły się szable, sztylety i murzyńskie maski używane przez czarowników. Jak zwykle ogromne emocje towarzyszyły zwiedzaniu polinowskiej Krypty. Wizyta na kopcu i w jesiennym ogrodzie wieńczyła tę wyprawę odbytą w barwach złotej jesieni, okraszonej pięknym słońcem.

Sezon dobiega końca. Mamy nadzieję że nasi goście spędzili tu miłe ale i pożyteczne chwile. Do zobaczenia na wiosnę!

Ojcowie serwisu Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy