nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

Nasze rekomendacje:

Kobylińscy:

Genealogia:

Historia Polski:

Branża informatyczna:

Firefox

Przestarzały Internet Explorer już dawno przestał być "najlepszą przeglądarką", pomijając już fakt, że tak naprawdę nigdy nią przecież nie był (wiele osób z branży jest dalekich od uznania go w ogóle za przeglądarkę, a jeśli już to "najgorszą na świecie"). Błędny box-model, brak obsługi wielu atrybutów, różnice w interpretacji: kodu, kaskady, specyficzności... To tylko niektóre z tzw. "cech wrodzonych" IE... Konkurencyjne produkty dzięki nieustającemu rozwojowi są o wiele wygodniejsze, szybsze i oferują większe bezpieczeństwo. Sprawdź o ile przyjemniejsze może być surfowanie po Internecie! Zmień wreszcie swoją starą, prymitywną, niewydolną przeglądarkę na lepszą, szybszą i zgodną ze światowymi standardami - satysfakcja gwarantowana!
Firefox pozwoli Ci przeglądać strony www szybciej, bezpieczniej i wygodniej niż inne przeglądarki internetowe. Firefox zachowa Twoje Ulubione, ustawienia oraz pozostałe informacje.
Firefox to nowoczesna, bezpieczna i darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie (open source), dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X. Jest mała, szybka i szalenie łatwa w obsłudze, oferując przy tym szerokie możliwości. Doświadczysz dzięki niej Sieci takiej, jaką miała być - spokojna, wygodna i dostępna. FF oparta jest na silniku znanej i cenionej od lat Mozilli.
Na bezpieczeństwo i komfort wpływa wiele miłych dodatków, jak blokowanie wyskakujących okienek, a oprócz tego mnóstwo dostępnych za darmo dodatków i wtyczek, wśród nich m.in. blokujące wszystkie natrętne wyskakujące okienka czy namolne, wszechobecne, zajmujące cały ekran i trudne do zamknięcia reklamy!
Jeśli nie chcesz surfować dziurawym jak szwajcarski ser programem, ściągnij darmowego Firefoxa! Nie jest on bowiem zintegrowany z całym systemem jak Internet Explorer - czyni go to szalenie bezpiecznym dla całego systemu! Nie wspieraj komercyjnych pseudo-standardów jedynego słusznego monopolisty!
Nie bez przyczyny utarła się opinia, że "po zainstalowaniu Internet Explorera użytkownik zyskuje możliwość przeglądania zawartości Internetu, a Internet - do przeglądania zawartości komputera użytkownika". Narastająca fala robaków i spyware pomogła w przekonaniu użytkowników do wybierania bezpiecznych produktów, a takim właśnie jest Firefox. Zmień swoją przeglądarkę na lepszą, nie masz nic do stracenia, a wiele do zyskania!

Mozilla Thunderbird - poczta na Twój sposób!

Wyrzuć do kosza dziurawego jak ser szwajcarski i nie mającego z bezpieczeństwem nic wspólnego Outlooka i uwolnij się wreszcie od wirusów, spamu i niechcianych reklam!
Thunderbird to darmowy klient poczty i grup dyskusyjnych, stanowiący wolne oprogramowanie, dostępny dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X (a także innych). Jest mały i szybki, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości. Thunderbird to bezpieczny sposób na pocztę!

Open Office

Po co nabijać kabzę najbogatszemu człowiekowi na ziemi? Przecież jest lepsza alternatywa! Wielu użytkowników twierdzi, że Open Office jest lepszy od kosztującego kilka tysięcy Microsoft Office'a, a przy tym pozostaje w pełni darmowy (ewentualnie za symboliczną cenę można zakupić także licencjonowany pakiet oprogramowania w wersji do użytku w firmach i instytucjach, zawierający m.in. podręcznik oraz kod rejestracji pomocy technicznej). Oczywiście zarówno wersja do pobrania jak i licencjonowana istnieje w wielu wersjach językowych, także polskiej.
OpenOffice.org jest projektem open source, wypełniającym misję: "Tworzyć najlepszej jakości międzynarodowe oprogramowanie biurowe, które będzie dostępne na każdą platformę i umożliwi dostęp do każdej funkcjonalności i do każdego typu danych poprzez otwarte komponenty API i format plików oparty na XML". Jest to ogólnodostępny i darmowy pakiet biurowy posiadający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, bazę danych, edytor grafiki wektorowej, edytor HTML oraz edytor prezentacji.
Nowy, domyślny dla Open Office'a format plików "Open Document" to jedyny zatwierdzony, oficjalny, europejski i międzynarodowy standard wymiany dokumentów biurowych, zalecany przez Unię Europejską oraz polski Rząd. Warto wspomnieć, iż format ten zastał zaaprobowany przez organizacje zajmujące się standaryzacją OASIS, ISO (International Standards Organization) oraz IEC (International Electrotechnical Commission) jako międzynarodowy standard pozwalający na wymianę dokumentów pomiędzy różnymi pakietami oprogramowania biurowego, a także pomiędzy różnymi platformami systemowymi i sprzętowymi.
Jak podaje prasa,
"Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych z dnia 11 października 2005 r. (Dz. U. Nr 212, poz. 1766), format Open Document został oficjalnie uznany jako obowiązujący do wymiany dokumentów tekstowych lub tekstowo-graficznych pomiędzy systemami informatycznymi używanymi do realizacji zadań publicznych. Format .doc (edytor WORD) opracowany przez Microsoft ma być stosowany jedynie dla odczytu dokumentu"...
A zatem format M$ Office'a to już przeżytek! Nie zostawaj w tyle, wybór należy do Ciebie!

Jabber

Komercyjne, niekompatybilne, dziurawe, naszpikowane reklamami i niebezpieczne komunikatory (w tym m.in. Gadu-Gadu) to już archaizm - wszak nadeszła nowa era otwartych źródeł! Dzięki przyszłościowemu, darmowemu, zdecentralizowanemu, otwartemu i bezpiecznemu standardowi typu "open source" - protokołowi Jabber - Wasze kontakty już nigdy nie będą zamykać się w hermetycznym kręgu użytkowników jednego, lokalnego i komercyjnego komunikatora, w dodatku wyświetlającego reklamy! Kontakt ze znajomymi używającymi innego systemu operacyjnego czy mieszkającymi za granicą przestanie być wreszcie problemem! Koniec z zerwanymi połączeniami i awariami serwera! Koniec z niechcianymi, wszędobylskimi reklamami! Nie daj wciskać sobie kitu i zarabiać na sobie wstrętnym pasożytom! Jabber to przyszłość bezproblemowej komunikacji całego świata!
Chcesz korzystać jednocześnie z Gadu-Gadu, ICQ i innych komunikatorów w jednym programie? Nie podoba ci się interfejs komunikatora, którego używasz,i chcesz mieć większy wybór opcji? Masz dość pamiętania numerów znajomych z Gadu-Gadu lub ICQ? Straciłeś listę kontaktów, bo Windows miał awarię? Ktoś włamał się na twoje konto w komunikatorze lub podsłuchał twoje rozmowy? Denerwują cię ciągłe awarie serwera twojego komunikatora? Już z tych powodów warto wypróbować zyskujący coraz większą popularność Jabber.

Z protokołu Jabbera w pełni korzysta m.in. jeden z najlepszych polskich komunikatorów - Spik (następca WPKontakt), potrafiący jednocześnie komunikować się także się także z użytkownikami m.in. Gadu-Gadu, Tlenu i ICQ oraz komunikator Google Talk, a także open source'owe: Psi, Pidgin (dawniej Gaim) i wiele, wiele innych.
Nie bądź gorszy, najlepsi już wybrali! Nie bądź nieświadomym "dzieckiem neostrady"!

Linux

Spróbuj i przekonaj się do lepszego, darmowego systemu! Nie każ sobie płacić za dziurawą nakładkę na DOS'a! Nie nie nabijaj kabzy monopolistom! Nie daj wciskać sobie kitu i żerować na własnej krwawicy wstrętnym pasożytom! Koniec z zawieszaniem się komputera, niebieskimi ekranami błędów, dziurami w systemie i przeglądarce, natrętnymi i niechcianymi programami, wirusami, robakami i tym wszystkim, co Cię dotychczas tak irytowało. Zyskaj spokój, czas i pieniądze! Uwolnij się i zrzuć korporacyjne kajdany!

Wikipedia

Wikipedia to największa i pierwsza Wolna Encyklopedia Sieciowa, posiadająca wielkie ambicje i jeszcze większe osiągnięcia. Cała ludzka wiedza w pigułce i to w kilkudziesięciu językach. Wyobraźmy sobie świat, w którym każda osoba ma wolny dostęp do sumy ludzkiej wiedzy... To możliwe! Dlaczego mamy płacić za zdobycze myśli ludzkiej i odkrycia naszych dziadów?
Stań się współtwórcą żywej encyklopedii! Ucz się, twórz, współpracuj i podziel się swoją wiedzą z innymi! Wspólnie wiemy wszystko!>

Google

Internetowy gigant już wybrał: wspiera Open Office, Jabbera i Linuxa. Wielkie koncerny, takie jak IBM czy Hawlett Packard (HP) również postawiły na Linuxa. Podążaj śladami najlepszych! Uwolnij się! Używaj otwartych standardów!

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy