nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

Wspomóż misje w Afryce!

Chcesz pomóc? Zapraszamy Cię do wspierania katolickich misji świętych w Burkina Faso w Afryce - zarówno modlitwą, jak i w sposób bardziej materialny. Wpłacając na poniższe konto bankowe choćby symboliczną ofiarę, pomożesz w krzewieniu religii miłości pośród sekt, ciemnoty oraz czarów, a także wesprzesz budowę nowego, czwartego już kościoła wznoszonego przez naszego misjonarza, tym razem w mieście Koudougou w Burkina Faso:

Misjonarze Klaretyni
80 1140 2004 0000 3402 3981 0469
w tytule przelewu wpisując np. "ofiara na misje w Afryce".

Za wszystkie ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"! Jeśli dodatkowo dołączysz swój adres e-mail, w podzięce prześlemy Ci symboliczny prezent z dedykacją od naszych misjonarzy. Ponadto zostaniesz wpisany na oficjalną "Listę Dobroczyńców Misji Afrykańskich", którą oprócz przedstawienia naszym afrykańskim księżom, publikujemy poniżej:

Dotychczasowi ofiarodawcy:

 1. Ryszard Ż., Kalwaria Zebrzydowska (1x)
 2. Katarzyna L., Osieki (gmina Borzytuchom) (34x)
 3. Adam H., Łosice (1x)
 4. Jarosław A., Bydgoszcz (1x)
 5. Grażyna B., Orzesze (3x)
 6. Krzysztof T., Rzeszów (5x)
 7. Ewa C., Osieki (gmina Borzytuchom) (3x)
 8. Anna J., Lipno (1x)
 9. Krzysztof S., Tarnowskie Góry (5x)
 10. Grzegorz P., Siedlce (4x)
 11. Piotr S., Olsztyn (1x)
 12. Janusz Sz., Kobyłka (2x)
 13. Małgorzata Ż., Warszawa (1x)
 14. Anna K., Młodzieszyn (2x)
 15. Kinga J., Kojszówka (1x)
 16. Kazimierz i Grażyna Sz., Katowice (1x)
 17. Marek Tadeusz D., Łosice (1x)
 18. Agnieszka M., Olkusz (2x)
 19. Piotr Sebastian K., Łódź (1x)
 20. Monika K.-F., Zamość (1x)
 21. Czesław Sylwester W., Ropa (1x)
 22. Regina M., Tychy (1x)
 23. Marian Bogusław N., Tarnobrzeg (1x)
 24. Marta i Dariusz G., Czermna (1x)
 25. Jadwiga P., Cieniawa (1x)

Lista dotyczy osób spoza rodziny, które dokonały przelewu na konto (kolejność zależna jest od całkowitej wysokości ofiary, zaś kolorem czerwonym wyróżnione zostały ostatnie wpłaty). Podana w nawiasie liczba wpłat jest jednocześnie potwierdzeniem otrzymania przelewu. Jeśli chcesz upublicznić swoje nazwisko, wystarczy do nas napisać!

Misje w Afryce można także wspomóc ofiarami przy okazji mszy odprawianych w Polsce głównie w sezonie letnim, kiedy to nasi misjonarze przyjeżdżają podreperować swe nadwątlone siły i zdrowie (w tamtych warunkach człowiek "zużywa" się ponoć 2 razy szybciej). O nabożeństwach z udziałem naszych misjonarzy zawsze z wyprzedzeniem informujemy jednak na stronie głównej naszego serwisu.

A jak w skrócie przedstawia się sytuacja finansowa misji? Szczerze mówiąc nie wygląda najlepiej, zresztą nigdy było inaczej, a misyjny budżet to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb i z ledwością wystarcza na jako takie utrzymanie misji. Jednak dzięki ludzkiej ofiarności udało się wybudować już trzy piękne kościoły (w jednym z nich dzięki ofiarności łosickich parafian bije piękny, polski dzwon) oraz kilka innych budynków, m.in. salki katechetyczne. W miarę posuwania się wgłąb lądu (i biedy), potrzeby czasem stają jeszcze bardziej prozaiczne i dotyczą np. wywiercenia studni dla okolicznych parafian. Jak widzicie, powstają wielkie dzieła, które bez Waszego wsparcia na zawsze pozostałyby tylko w sferze planów!

W imieniu naszych misjonarzy zatem, a zwłaszcza stryja o. Andrzeja Kobylińskiego, składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim ofiarodawcom za okazaną pomoc, która w tamtym krańcu świata jest szczególnie potrzebna!

Żywimy jednocześnie nadzieję, że już niebawem będziemy mogli się z Wami spotkać i podziękować za wszystko na żywo!

Ojcowie serwisu Polinów
Misje w Afryce i chór Claret Gospel
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy