nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

czerwiec 2022 r.

Nasz Misjonarz z Polinowa skończył 70 lat

Jacek KobylińskiUrodziny CMF Andrzeja Kobylińskiego czyli Ojca Andrzeja z Misyjnego Zakonu Klaretynów były okazją do rodzinnego spotkania.

19 czerwca cała Rodzina uczestniczyła w uroczystej sumie odprawianej przez Ojca Andrzeja w intencji dziękczynnej za 70 lat życia, za 40 lat kapłaństwa i 32 lata służby misyjnej w Afryce.

Po uroczystej mszy św. były życzenia i kwiaty od Ks. Proboszcza.

Potem wszyscy uczestnicy uroczystości przenieśli się na cmentarz, gdzie oddaliśmy cześć i pomodliliśmy się na grobach Rodziców i Dziadków.

Dalsza część urodzinowego spotkania Rodziny była już mniej oficjalna, a bardziej przyjemna. Był to uroczysty obiad w "Gospodzie u Olka".

Tam przy biesiadnym stole można było do woli pogadać i powspominać, a najmłodsze pokolenie mogło się lepiej poznać i zacieśnić rodzinne więzy.

Był oczywiście tort urodzinowy, na którym Ojciec Andrzej zdmuchnął symboliczną "Siedemdziesiątkę".

Po obiedzie wszyscy uczestnicy spotkania przenieśli się na Polinów.

Tam, nad stawem przy kawie jeszcze długo świętowaliśmy ten piękny jubileusz.

Ojcu Andrzejowi życzymy jeszcze wielu owocnych lat służby misyjnej w dobrym zdrowiu oraz zbudowania kolejnej świątyni na chwałę Pana i ku pożytkowi jego czarnych wyznawców.

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy