nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

maj 2022 r.

Koncert patriotyczny na Kopcu z okazji Konstytucji 3 Maja

Koncert na Kopcu

Maciej KobylińskiZ okazji dwieście trzydziestej pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Kopcu Michała odbył się koncert patriotyczny. W roli głównej wystąpiła Zuzia Kobylińska, zdobywczyni 2 miejsca w konkursie piosenki patriotycznej „Majowa Jutrzenka" w szkole podstawowej nr 8 w Siedlcach.

Koncert na Kopcu

Warto napomknąć przy okazji, że ówczesny właściciel Polinowa - hrabia Tomasz Aleksandrowicz (ostatni starosta łosicki, szambelan Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1764 r., marszałek dworu króla, wojewoda podlaski w latach 1790-1794, kasztelan podlaski w latach 1779-1790) był jednym z posłów Sejmu Czteroletniego, który Konstytucję 3 Maja podpisali. Mimo to, nie należał do jej stronników i niestety później był członkiem konfederacji targowickiej.

Koncert na Kopcu

Należy sobie życzyć, aby koncerty na Kopcu na stałe zagościły w polinowskim kalendarzu oraz aby następnym razem grono występujących artystów się powiększyło.

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy