nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

czerwiec 2022 r.

Nasz Misjonarz z Polinowa skończył 70 lat

Jacek KobylińskiUrodziny CMF Andrzeja Kobylińskiego czyli Ojca Andrzeja z Misyjnego Zakonu Klaretynów były okazją do rodzinnego spotkania.

19 czerwca cała Rodzina uczestniczyła w uroczystej sumie odprawianej przez Ojca Andrzeja w intencji dziękczynnej za 70 lat życia, za 40 lat kapłaństwa i 32 lata służby misyjnej w Afryce.

Po uroczystej Mszy Św. były życzenia i kwiaty od Ks. Proboszcza.

Potem wszyscy uczestnicy uroczystości przenieśli się na cmentarz, gdzie oddaliśmy cześć i pomodliliśmy się na grobach Rodziców i Dziadków.

Dalsza część urodzinowego spotkania Rodziny była już mniej oficjalna, a bardziej przyjemna. Był to uroczysty obiad w "gospodzie u Olka".

Tam przy biesiadnym stole można było do woli pogadać i powspominać, a najmłodsze pokolenie mogło się lepiej poznać i zacieśnić rodzinne więzy.

Był oczywiście tort urodzinowy, na którym Ojciec Andrzej zdmuchnął symboliczną 70-tkę.

Po obiedzie wszyscy uczestnicy spotkania przenieśli się na Polinów.

Tam nad stawem przy kawie jeszcze długo świętowaliśmy ten piękny jubileusz.

Ojcu Andrzejowi życzymy jeszcze wielu owocnych lat służby misyjnej w dobrym zdrowiu oraz zbudowania kolejnej świątyni na chwałę Pana i ku pożytkowi jego czarnych wyznawców.

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy