nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

kwiecień 2020 r.

Pięknie... ale pusto!

Jacek KobylińskiJest takie powiedzenie, że najlepszy ubaw ma Pan Bóg, gdy patrzy na nasze plany. Zapewne w tym roku tych okazji miał dużo więcej.

To miała być bardzo atrakcyjna i pracowita wiosna. Była już wykupiona wycieczka do Chin, były umówione grupy na zwiedzanie i grillowanie na Polinowie, były załatwione wyjazdy do teatru, muzeum i planowane rajdy.

Wszystko okazało się nieaktualne.

Mieszkańcy Polinowa i tak mają szczęście, że mogą korzystać z uroków wiosny i cieszyć się z możliwości pracy w ogrodzie, a nawet pierwszymi plonami tej wiosny.

Święta Wielkanocne też były inne, ale duchowo bogate, bo mniej było przygotowań kulinarnych, które czasem dominują nad ich właściwą treścią.

Koronawirus na razie nie szaleje w okolicach Łosic. Jest w miarę normalnie i nie wyczuwa się takiego napięcia jak chociażby w pobliskich Siedlcach. Nie ma kolejek do sklepów i aptek, a ludzie wypełniając wymogi prawa starają się żyć w miarę normalnie. Najbardziej brakuje międzyludzkich, bezpośrednich kontaktów, czyli spotkań i wspólnych działań.

Nawet przyroda zachowuje się nieco inaczej jak zwykle. Susza w połowie kwietnia to ewenement. Ciągłe nocne przymrozki, które są skutkiem suchego powietrza, zaczynają niepokoić rolników i sadowników. Natomiast póki co jest niewielki zapas wilgoci po zimie i na razie na Polinowie i w okolicach, jest zielono i kwieciście.

Dla tych którzy mieli nas odwiedzić, a nie mogą, zamieszczam kilka zdjęć tegorocznej wiosny. Szczerze mówiąc jest pięknie ale tęsknimy za gośćmi. Miejmy nadzieję, że do rychłego zobaczenia.

Ojcowie serwisu Polinów
Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy