strona główna "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) - dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława

14 lutego 2019 r.

Promocja "Ilustrowanego Przewodnika po nawiedzonych miejscach Ziemi Łosickiej"

Jacek Kobyliński14 lutego br., a więc w Walentynki, odbyła się z wielką pompą promocja wspomnianego w tytule przewodnika autorstwa o. Wojciecha Kobylińskiego i Małgorzaty Waszkiewicz, która dodatkowo zilustrowała przewodnik sugestywnymi ilustracjami.

To pierwsze tego typu wydawnictwo regionalne zbierające okoliczne podania, legendy i przekazy dotyczące zdarzeń nadprzyrodzonych i miejsc z nimi związanych. To, co opowiadano sobie kiedyś w długie zimowe wieczory, co autorzy usłyszeli od rodziców, dziadków czy znajomych, zostało zebrane i ciekawie zilustrowane. Te miejscowe dreszczowce za chwilę uległyby zapomnieniu. Teraz będą straszyć kolejne pokolenia.

Obszerny materiał z uroczystej promocji zamieściły wszystkie media lokalne, czyli Tygodnik Siedlecki, Katolickie Radio Podlasia, Radio Dla Ciebie, Portal Podlasie24 i Gazeta Łosicka. Przewodnik dostępny jest w Łosickim Domu Kultury.

Ojcowie serwisu Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy