strona główna "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) - dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława

grudzień 2019 r.

Nasze Rodzinne Muzeum Misyjne wzbogaciło się o nowe eksponaty

Jacek KobylińskiW nowym sezonie nasze Rodzinne Muzeum Misyjne będzie się prezentowało znacznie bogaciej. Jest to możliwe dzięki hojności O. Romana Woźnicy CMF, który przez wiele lat przebywał w Abidżanie na Wybrzeżu Kości Słoniowej wraz z O. Andrzejem Kobylińskim CMF.

Ojciec Roman przez kilkanaście lat organizował turnee zespołu ewangelizacyjnego Claret Gospel w Abidżanie. Te wizyty były wielkim przeżyciem dla uczestników koncertów organizowanych głównie w parafiach po całym naszym kraju. Można tam było się przekonać, że Kościół Katolicki tworzą wierni o różnych kolorach skóry, o odmiennej kulturze, ale czczą tego samego Boga, tyle, że w różny sposób. Obecnie trwa zbieranie materiałów do albumu zawierającego bogaty materiał z tych wizyt. Nie zabraknie tam oczywiście relacji z pobytu Claret Gospel na Polinowie w 2003 r. i 2005 r.

Trwała pamiątką po tych wizytach, którą dysponuje nasze muzeum jest spora kolekcja strojów, w których występowali członkowie zespołu. Obszerna relacja z wizyty Claret Gospel w Łosicach jest zamieszczona na naszej stronie internetowej w zakładce Misje w Afryce - Claret Gospel. Warto tam zajrzeć i powspominać. Przykre jest to, że dwie dziewczyny z tego składu nie żyje. Afryka nie oszczędza nawet młodych ludzi.

Ojcowie serwisu Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy