strona główna "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) - dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława

czerwiec 2019 r.

Nasi goście

Jacek KobylińskiPolinów najpiękniej wygląda wiosną. Zrozumiałe jest więc,że wtedy mamy najwięcej gości. Niedawno w ciągu tygodnia odwiedzili nas:

  • ministranci z parafii Św. Zygmunta,
  • uczniowie kl. ósmej Szk. Podstawowej nr.2,
  • rodzina z okazji 5 urodzin wnusi Zuzi.

Ministranci mieli okazję wykazać się w konkursie strzeleckim „O mistrzostwo Polinowa" w strzelaniu z wiatrówki oraz umiejętnościami w ujeżdżaniu polinowskich rumaków. Była też biesiada przy ognisku.

Młodzież kl. 8 miała poglądową lekcję lokalnej historii, przeplataną miejscowymi legendami i niesamowitymi wydarzeniami, które miały miejsce na Polinowie. Nie obyło się oczywiście bez ogniska nad stawem i pieczenia kiełbasek.
Fot. Irena Nestioruk

Rodzina zaś cieszyła się sobą, szczególnie, że wpadł na chwilę O. Wojciech w drodze z Rzymu. Wszyscy gratulowali Jubilatce pięknej, okrągłej / 5 / rocznicy urodzin.

Nasz brat O. Andrzej, który niedługo przyjedzie na Polinów z misji w Burkina Faso mawia, że spotkania z ludźmi są ósmym sakramentem i chyba ma rację.

Ojcowie serwisu Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy