nagłówek "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) – dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława link nagłówka

Stajnia Polinów

Uroczyste otwarcie "Stajni Koni Polinów" (2003 r.)

Plenerowa uroczystość otwarcia Stajni Polinów odbyła się, przy na szczęście sprzyjającej pogodzie, 31 marca 2001 roku. Główną ozdobą uroczystości były dwa koniki o wdzięcznych imionach Waluś i Karinka.

I Zawody Konne WKKW Polinów. Hubertus (2003 r.)

W piękny i słoneczny dzień 20 października 2003 roku odbyły się pierwsze w historii Polinowa zawody konne. Program imprezy, który opisywał jej poszczególne części, wyglądał bardzo obiecująco.

II Zawody Konne WKKW Polinów. Otwarcie powozowni. (2004 r.)

Na Polinowie, od momentu gdy pierwsze promienie słońca zaczęły grać na białych murach świeżo wyremontowanej powozowni, zaczął się ruch jakiś niezwykły.

Ułani na Polinowie (2004 r.)

Każdy, kto zawitał na Polinów pewnego czerwcowego dnia mógł poczuć się zdezorientowany i pomyśleć, że czas cofnął się o co najmniej kilkadziesiąt lat. Na horyzoncie pojawił się bowiem... oddział ułanów!

III Rejonowe Zawody Konne o Puchar Polinowa i Otwarcie "Krypty" (2005 r.)

22 maja 2005 r. to kolejna data, która na stałe zapisze się w coraz to bogatszych kartach historii majątku Polinów. Tego dnia miała bowiem miejsce jedna z największych polinowskich imprez, kontynuując tym samym tradycję corocznych spotkań rodzinno-koniarskich...

Parada konna z okazji 500-lecia nadania praw miejskich Łosicom (2005 r.)

W tym roku (2005) przypadło 500 lat od nadania praw miejskich Łosicom. Program obchodów rocznicy obejmował 2 dni i był dość bogaty. Polinów jako dawny majątek królewski miał znaczny udział w organizacji tej uroczystości.

IV Zawody Konne o Puchar Polinowa. 600 lat Polinowa. Obrona przed Tatarami (2006 r.)

Rok 1241 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia. Zima nastała tak ciężka i długa, że najstarsi ludzie nie pamiętali podobnej. Wiosna przyszła zimna i mokra. Padały częste deszcze...

V Zawody Konne o Puchar Polinowa Stare Mierzwice (2007 r.)

Największą nowością tegorocznych Zawodów Konnych o Puchar Polinowa było miejsce ich rozgrywek - nie odbyły się bowiem jak zwykle na Polinowie, ale w Mierzwicach Starych na pięknej, wysokiej skarpie opadającej ku malowniczemu Bugowi.


Ojcowie serwisu Polinów
Stajnia
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy