strona główna "Avorum respice mores" (Bacz na obyczaje przodków) - dewiza herbowa przysługująca jedynie hrabiom Ledóchowskim h. Szaława

Foldery i wizytówki Polinowa

Na tej stronie chcemy zaprezentować bardziej "namacalne" materiały o Polinowie, jakie oprócz tworzenia serwisu www również projektujemy. Wszystkie pozycje zostały wydane kosztem Jana Kobylińskiego.

Foldery

Służą one przede wszystkim ludziom, którzy nie zetknęli się jeszcze z Polinowem ani nie korzystali z internetowego serwisu. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, co to właściwie jest ten "Polinów", lektura folderu z pewnością zaspokoi jego ciekawość. Foldery rozdawane są głównie na organizowanych w majątku imprezach. Oprócz tego każdy gość odwiedzający Polinów, dostaje folder "na pamiątkę".

Folder ogólny (2004 r.)

W folderze zamieściliśmy historię Polinowa w pigułce i kilka słów o dziejach rodziny Kobylińskich. Wspomnieliśmy też o reaktywacji polinowskich stajni. Do tego plan Łosic z zaznaczonym położeniem Polinowa i krótka reklama naszej strony. Większość folderu stanowią zdjęcia - stwierdziliśmy bowiem, że ludzie zdecydowanie wolą oglądać niż czytać i duża ilość tekstu mogłaby ich wystraszyć (nienasyconych odsyłamy do naszego serwisu). Stąd taka formuła.

okładka część wewnętrzna

Dla tych, którzy nie mają ochoty na osobiste odwiedzenie Polinowa w celu zdobycia własnego egzemplarza, umieszczamy wersję folderu do samodzielnego wydruku (format A4, 300 dpi). Folder składany jest poziomo na trzy części.

Folder jubileuszowy (2006 r.)

Folder wydany specjalnie z okazji jubileuszu "100 lat Kobylińskich na Polinowie" i "600-lecia Polinowa". Jest dużo obszerniejszy od poprzedniego: oprócz sporej liczby zdjęć zawiera dość obszerny opis historii Polinowa oraz podstawowe informacje o historii rodziny. Folder był rozdawany wszystkim gościom podczas obchodów wspomnianych jubileuszy.

okładka
część wewnętrzna

Książki

Dzieje Polinowa w XVI - XVIII wieku.

Pozycja napisana przez Anetę Średzińską - autorkę m.in. pierwszej pracy magisterskiej o Łosicach, a więc osobę jak najbardziej kompetentną do napisania również o historii majątku Polinów. W tekście liczne odwołania do unikalnych materiałów źródłowych. Książka podobnie jak jubileuszowy folder wydana z okazji 600-lecie Polinowa i na tej imprezie rozdawana. Z ciekawostek zawiera m.in. zdjęcie "aktu zakupu Polinowa" przez Michała Kobylińskiego, opatrzonego pieczęciami cesarstwa rosyjskiego (dwugłowym orłem).

okładka

Wizytówka

Wizytówka zawiera krótką odpowiedź na pytanie: co to jest Polinów, adres serwisu WWW i 3 symbole, które uznaliśmy za najważniejsze i najbardziej reprezentatywne, czyli: kamienicę - starą oranżerię - która jest ostatnim zachowanym z majątku budynkiem, godło "Stadniny Koni Polinów", no i oczywiście herb rodziny Kobylińskich Prus II.

wizytówka

Jeśli ktoś chciałby sam wydrukować zestaw wizytówek - poniżej zamieszczamy gotowy szablon (8 sztuk na jednej stronie):

A jeśli komuś nie chce się w to wszystko bawić - niech zgłosi się do nas - dysponujemy bowiem profesjonalnymi wydrukami z drukarni (dla wszystkich z pewnością wystarczy).

Ojcowie serwisu Polinów
Kobylińscy
południowe Podlasie
południowe Podlasie
Kobylińscy
Kobylińscy